• Şule Arslan

TUZ ALIMI VE GENLERİNİZ!

En son güncellendiği tarih: 20 Oca 2019

Tuzlar, vücudumuza aldığımızda parçalanarak mineral formlarına dönüşürler. Bu mineral formları ise tuzun türüne bağlı olarak çok önemli görevler üstlenir. Örneğin tansiyonumuzun dengede kalması, kaslarımızın kasılması yani sorunsuz bir şekilde hareket edebilmemiz, kalbimizin kanı pompalayabilmesi gibi pek çok yaşamsal olay minerallerin aracılığıyla gerçekleşir. Aynı zamanda gerektiğinden fazla tuz almak, yüksek tansiyon ve damar yapısının zarar görmesi gibi çok ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Sonuç olarak, vücudumuza ne kadar tuz almamız gerektiği önemli bir sorundur.


Tuz tüketiminizi şansa bırakmak ister misiniz!

Ülkemizde tuz tüketimi Avrupa ülkelerinin tuz tüketiminin oldukça üstündedir.

İhtiyacımız olan tuz miktarı, genetik olarak tuz hassasiyetimize, gün içinde ne kadar süre güneş altında kaldığımıza, ne kadar terlediğimize gibi pek çok parametreye bağlıdır.


Bizler, fiziksel ve zihinsel performansınızı etkileyebilecek tuz alım miktarınızı şansa bırakmamak için tuz hassasiyetinizle ilişkili genlerinize bakıyor ve bu bilgiyi yaşam tarzınızla birlikte yorumluyoruz. Geliştirdiğimiz Genetik Zayıflama Algoritması sayesinde size özel olarak almanız gereken tuz miktarınızı hesaplıyor ve beslenme programınıza yerleştiriyoruz.


Genetik Zayıflama Paketleri: NextGen Diet & NextGen Diet Plus

1 görüntüleme